5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ FOOTBALL LEAGUE 2017-2018

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ - ΤΡΙΚΑΛΑ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΑΙΓΙΟΥ - ΚΥΡΙΑΚΗ 26/11 - 3 μ.μ.

"Φιλική" ισοπαλία στη Φιλιππιάδα (0-0 με την "ΑΕ Καραϊσκάκης")

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο Φιλιππιάδας η ομάδα μας αναδείχθηκε σήμερα ισόπαλη 0-0 με την "ΑΕ Καραϊσκάκης", στο πλαίσιο της προετοιμασίας της ενόψει της έναρξης του φετινού πρωταθλήματος της Football League.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή και θα μπορούσαν να είχαν προηγηθεί, όμως σε δύο περιπτώσεις (32' και 36') ο τερματοφύλακάς μας Πολίτης κράτησε ανέπαφη την εστία του, πραγματοποιώντας εξαιρετικές επεμβάσεις σε αντίστοιχες προσπάθειες του Ευαγγέλου.
Στο δεύτερο 45λεπτο το σκηνικό άλλαξε, καθώς με την είσοδο των Κριστέτο, Κόκκορη και Σταματή η ομάδα μας έγινε πιο απειλητική, κερδίζοντας μπάλες στον χώρο του κέντρου, όμως δεν κατάφερε κάτι ουσιαστικό, μιας και οι δύο ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν πέρασαν ανεκμετάλλευτες. Πιο συγκεκριμένα, στο 62' ο Γαβριηλίδης έπιασε κεφαλιά στην "καρδιά" της άμυνας, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Κριστέτο, όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι, καθώς πέρασε ελάχιστα εκατοστά πάνω από την εστία των γηπεδούχων. Η δεύτερη αξιόλογη "μελανόλευκη" φάση ήρθε στο 71' όταν ο Σταματής μπήκε ωραία από αριστερά, πέρασε δύο αντιπάλους, όμως το πλασέ που επιχείρησε δεν βρήκε στόχο.
Στο τελευταίο 20λεπτο ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε, καθώς και οι δύο προπονητές έκαναν πολλές αλλαγές, με τον Νίκο Κουρμπανά να χρησιμοποιεί συνολικά 21 παίκτες (μόνο ο Πολίτης έπαιξε και στα 90 λεπτά).

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Πολίτης, Ρέλλας (78' Ντέμο), Βλάχος (69' Στίκας), Μπρους (60' Γαβριηλίδης), Κοντοχρήστος (46' Παπαχρήστος), Σκαρτσίλας (70' Γκούφας), Γκούμας (80' Κάναλς), Καζναφέρης (46' Κριστέτο), Ιντζίδης (78' Σμίλτος), Γεωργακόπουλος (46' Σταματής), Αρναρέλλης (46' Κόκκορης)