Παναιγιάλειος Γυμναστικός Σύλλογος

«Φιλική» εκτός έδρας ήττα (1-0) από τον ΠΑΟ Βάρδας

Φιλική ήττα με 1-0 από τον ΠΑΟ Βάρδας γνώρισε σήμερα το απόγευμα ο Παναιγιάλειος στο παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο της ομάδας από την Ηλεία. Οι «μελανόλευκοι», εμφανώς επηρεασμένοι από την προετοιμασία, προσπάθησαν να κάνουν αισθητή την παρουσία τους, με τον Λεωνίδα Βόκολο να χρησιμοποιεί όλους σχεδόν τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του, με τους περισσότερους να παίζουν για πρώτη φορά μεταξύ τους.

Το πρώτο ημίχρονο κύλισε χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο, καθώς και οι δυο ομάδες πρόσεχαν περισσότερο τα νώτα τους, χωρίς να γίνουν ιδιαίτερα απειλητικές. Η μοναδική καλή στιγμή ανήκει στους γηπεδούχους, όταν στο 20΄ ο Νικολόπουλος επιχείρησε μακρινό σουτ, το οποίο απέκρουσε σε κόρνερ ο Αθανασόπουλος.

Στην επανάληψη η ομάδα μας εμφανίστηκε βελτιωμένη, αποκτώντας σιγά – σιγά τον έλεγχο του παιχνιδιού. Οι παίκτες μας άρχισαν να αναπτύσσονται σωστά, προσπαθώντας να γίνουν απειλητικοί προς την αντίπαλη εστία, χωρίς ωστόσο να κάνουν τη μεγάλη φάση.

Και εκεί που ο Παναιγιάλειος πίεζε για κάποιο γκολ, οι γηπεδούχοι από το… πουθενά βρέθηκαν να προηγούνται με αμφισβητούμενο πέναλτι που κέρδισε στο 68ο λεπτό ο Σαμπανάϊ που σύμφωνα με το διαιτητή της αναμέτρησης (και μόνον αυτόν) ανατράπηκε από τον Κουτσοποδιώτη…

Το τελευταίο εικοσάλεπτο οι ποδοσφαιριστές τού Παναιγιαλείου προσπάθησαν να αντιδράσουν, χωρίς όμως να καταφέρουν να δημιουργήσουν κάποια αξιόλογη φάση στα αντίπαλα καρέ και έτσι μοιραία ήρθε η ήττα σε ένα ματς μοιρασμένο, το οποίο παρακολούθησαν σχεδόν 100 φίλαθλοι, μεταξύ των οποίων και 30 Αιγιαλείς.

Παναιγιάλειος: Αθανασόπουλος (75΄ Αθανασίου), Σανδραβέλης (46΄ Ρότα), Πατινιώτης (46΄ Πολυχρονιάδης), Βλάχος (60΄ Κουτσοποδιώτης), Κοντοές (60΄ Στίκας), Μωυσίδης (46΄ Αράπης), Γκοτσούλιας (60΄ Μιχαλόπουλος), Μπούζας (70΄ Ρέλλας), Καζβιρόπουλος  (46΄ ο υπό δοκιμή Πουκέτα), Μπουρλάκης (60΄ Καζναφέρης), Ξόμπλιος