Με απογευματινή προπόνηση που διεξήχθη στο δημοτικό στάδιο Αιγίου ο Παναιγιάλειος ολοκλήρωσε σήμερα την προετοιμασία του

▌συνέχεια ►

• Αγιασμός και βραδινή προπόνηση
    Αγιασμός και βραδινή προπόνηση

Με βραδινή προπόνηση που διεξήχθη στο δημοτικό στάδιο Αιγίου ο Παναιγιάλειος συνέχισε σήμερα την προετοιμασία του ενόψει του μεθαυριανού εντός έδρας παιχνιδιού με τον Άρη Θεσσαλονίκης για το Κύπελλο.

▌συνέχεια ►

• Σε 10 σημεία η προπώληση εισιτηρίων για το ματς Κυπέλλου με τον Άρη
    Σε 10 σημεία η προπώληση εισιτηρίων για το ματς Κυπέλλου με τον Άρη

Ξεκίνησε σήμερα η προπώληση των εισιτηρίων του εντός έδρας αγώνα της ομάδας μας μεθαύριο, Πέμπτη 21 Σεπτεμβρίου, με αντίπαλο τον Άρη Θεσσαλονίκης για τον θεσμό του Κυπέλλου.

▌συνέχεια ►

• Χωρίς προβλήματα συνεχίζεται η προετοιμασία
    Χωρίς προβλήματα συνεχίζεται η προετοιμασία

Χωρίς προβλήματα ο Παναιγιάλειος συνέχισε σήμερα την προετοιμασία του ενόψει των νέων φετινών του αγωνιστικών υποχρεώσεων, αρχής γενομένης την ερχόμενη Πέμπτη (21/9), οπότε και φιλοξενεί στο δημοτικό στάδιο Αιγίου τον Άρη Θεσσαλονίκης για τον θεσμό του Κυπέλλου.

▌συνέχεια ►

• Ευχές για ταχεία ανάρρωση στο Ν. Ρούμπο
    Ευχές για ταχεία ανάρρωση στο Ν. Ρούμπο

Η «οικογένεια» του Παναιγιαλείου εκφράζει τη συμπάθειά της στον ποδοσφαιριστή της Σπάρτης Νίκο Ρούμπο, ο οποίος, όπως όλα δείχνουν, δυστυχώς χάνει τη φετινή αγωνιστική χρονιά, καθώς υπέστη ρήξη χιαστών στο μεταξύ μας φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη την περασμένη Κυριακή.

▌συνέχεια ►

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ VIDEO

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ-ΠΕΜΠΤΗ 21/9-ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΑΙΓΙΟΥ-8.30 μ.μ.
19-03-2017 15:00

Ο Παναιγιάλειος των πολλών απουσιών κατάφερε να φύγει από τον βαθμό της ισοπαλίας από τον Εύοσμο, μένοντας στο 1-1 με τον Αγροτικό Αστέρα στην Κυριακάτικη (19/03) αναμέτρηση της 21ης αγωνιστικής.

Ελάχιστες οι φάσεις στο πρώτο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να απειλούν και να ανοίγουν το σκορ στο 33ο λεπτό. Μόλις στο 1ο λεπτό ωστόσο η "Μαύρη Θύελλα" προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Γιακουμή, αλλά ο Κρητικός, που πήρε την μπάλα από τον Ντέμο, σημάδεψε το δοκάρι, με τον κίνδυνο να απομακρύνεται για τους «σταχυοφόρους».

Στη συνέχεια της αναμέτρησης ηο Αγροτικός Αστέρας ανέβασε στροφές και κατάφερε τελικά να κάνει το 1-0 στο 33’ με τον Τριανταφυλλάκο να γίνεται αποδέκτης της μπάλας και να σουτάρει εύστοχα από τα δεξιά.

Η εικόνα του αγώνα βελτιώθηκε εμφανώς στο δεύτερο μέρος με τις δύο ομάδες να αναζητούν το γκολ. Μάλιστα ο ρυθμός άλλαξε ιδιαίτερα μετά το γκολ του Παναιγιάλειου στο 73’ με την κεφαλιά του Κρητικού, με το ματς να αποκτά μεγάλο ενδιαφέρον στα τελευταία λεπτά.

Γκολ: 33’ Τριανταφυλλάκος / 73’ Κρητικός

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Νίκος Καραμπετάκης): Γιακουμής, Μπουτζίκος (80’ Βουτσιάς), Γκότοβος, Αργυρίου, Βαφέας, Τάι (57’ Γκέσιος), Χατζής, Τριανταφυλλάκος, Πάτο, Μέρντοβιτς (70’ Ουνγιαλίδης), Φιλίπε.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Δημήτρης Σπανός): Γκαραβέλης, Στίκας, Ντέμο, Μπούζας, Τρίγκας, Γκούφας (81’ Τσότρας), Τσιλιγκίρης, Κρητικός, Παπαδόπουλος, Νταγκεστάνι, Μπρους (46’ Βουτσιώτης).