Η «ΠΑΕ Παναιγιάλειος» ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον ποδοσφαιριστή Βασίλη Γαβριηλίδη. Ο 25χρονος (γεν. 20/10/1992) αμυντικός χαφ βρέθηκε σήμερα το μεσημέρι στα γραφεία του συλλόγου μας, όπου υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο, διάρκειας δύο ετών.

▌συνέχεια ►

• Τεχνικό και ιατρικό επιτελείο
    Τεχνικό και ιατρικό επιτελείο "ΠΑΕ Παναιγιάλειος" Football League 2017 - 2018

Η διοίκηση της "ΠΑΕ Παναιγιάλειος" ανακοινώνει το τεχνικό και ιατρικό επιτελείο της ομάδας για την αγωνιστική περίοδο 2017-2018 και εύχεται σε όλους υγεία, δύναμη και πολλές επιτυχίες.

▌συνέχεια ►

• Διακοπή συνεργασίας με Τάκη Παπαδόπουλο
    Διακοπή συνεργασίας με Τάκη Παπαδόπουλο

Η διοίκηση της "ΠΑΕ Παναιγιάλειος" ανακοινώνει την κοινή συναινέσει λύση της συνεργασίας της με τον ποδοσφαιριστή Τάκη Παπαδόπουλο και τον ευχαριστεί θερμά για την προσφορά του στο σύλλογο.

▌συνέχεια ►

• Υπέγραψε ο Τάσος Παπαχρήστος
    Υπέγραψε ο Τάσος Παπαχρήστος

Το νέο του συμβόλαιο, διάρκειας ενός έτους, υπέγραψε σήμερα το μεσημέρι στα γραφεία του συλλόγου ο ποδοσφαιριστής Τάσος Παπαχρήστος, παρουσία μελών της διοίκησης του Παναιγιαλείου.

▌συνέχεια ►

• Έναρξη συνεργασίας με Τάσο Παπαχρήστο
    Έναρξη συνεργασίας με Τάσο Παπαχρήστο

Η «ΠΑΕ Παναιγιάλειος» ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον ποδοσφαιριστή Τάσο Παπαχρήστο. Ο 24χρονος αμυντικός συναντήθηκε σήμερα με τους ανθρώπους της διοίκησης, με τους οποίους συμφώνησε να φορέσει τη «μελανόλευκη» φανέλα για τη νέα αγωνιστική περίοδο.

▌συνέχεια ►

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018: ΠΡΩΤΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ & ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 24 ΙΟΥΛΙΟΥ 2017 ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΑΙΓΙΟΥ ΣΤΙΣ 7 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ
19-03-2017 15:00

Ο Παναιγιάλειος των πολλών απουσιών κατάφερε να φύγει από τον βαθμό της ισοπαλίας από τον Εύοσμο, μένοντας στο 1-1 με τον Αγροτικό Αστέρα στην Κυριακάτικη (19/03) αναμέτρηση της 21ης αγωνιστικής.

Ελάχιστες οι φάσεις στο πρώτο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να απειλούν και να ανοίγουν το σκορ στο 33ο λεπτό. Μόλις στο 1ο λεπτό ωστόσο η "Μαύρη Θύελλα" προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Γιακουμή, αλλά ο Κρητικός, που πήρε την μπάλα από τον Ντέμο, σημάδεψε το δοκάρι, με τον κίνδυνο να απομακρύνεται για τους «σταχυοφόρους».

Στη συνέχεια της αναμέτρησης ηο Αγροτικός Αστέρας ανέβασε στροφές και κατάφερε τελικά να κάνει το 1-0 στο 33’ με τον Τριανταφυλλάκο να γίνεται αποδέκτης της μπάλας και να σουτάρει εύστοχα από τα δεξιά.

Η εικόνα του αγώνα βελτιώθηκε εμφανώς στο δεύτερο μέρος με τις δύο ομάδες να αναζητούν το γκολ. Μάλιστα ο ρυθμός άλλαξε ιδιαίτερα μετά το γκολ του Παναιγιάλειου στο 73’ με την κεφαλιά του Κρητικού, με το ματς να αποκτά μεγάλο ενδιαφέρον στα τελευταία λεπτά.

Γκολ: 33’ Τριανταφυλλάκος / 73’ Κρητικός

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Νίκος Καραμπετάκης): Γιακουμής, Μπουτζίκος (80’ Βουτσιάς), Γκότοβος, Αργυρίου, Βαφέας, Τάι (57’ Γκέσιος), Χατζής, Τριανταφυλλάκος, Πάτο, Μέρντοβιτς (70’ Ουνγιαλίδης), Φιλίπε.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Δημήτρης Σπανός): Γκαραβέλης, Στίκας, Ντέμο, Μπούζας, Τρίγκας, Γκούφας (81’ Τσότρας), Τσιλιγκίρης, Κρητικός, Παπαδόπουλος, Νταγκεστάνι, Μπρους (46’ Βουτσιώτης).